depresija
Forum Duhovnost › Forumi › Zdravje in alternativna medicina › depresija
- This topic has 21 odgovorov, 12 glasov, and was last updated 14 years, 9 months nazaj by Uriela.
-
AvtorPrispevki
-
2. 1. 2010 ob 11:56 #238tadej pretnerModerator
Tema je prebešeba s foruma kristali
5ra-petrca wrote: po naravi sem bila zelo nagajivo in igrivo
dekle.poročila sem se pr 19 dobila otroke (4 punce). življenje pa me je
skos teplo,po glavi tako so mi lepega dne popustili živci in glej me na
Prozaku in xanaxu. zdej je že super proti temu kako je blo včasih nisem
mogla u trgovino ker me je kar neka čudna panika zagrabla.poleg tega pa
sem še diabetik na insulinu.rada bi bila spet tista stara,kateri kamen
je torej zame.zdaj nosim ametist.???????5ra-petrca, v podpis si si napisala “izdana” – tvoj osnovni problem je, da furaš identiteto žrtve in rešiš ga lahko le tako,da to identiteto spremeniš. Za depresijo je značilno, da človek, ki je v depresiji, nima občutka nadzora nad svojim življenjem (v njem je kup skrbi, strahov, občutkov nemoči, v osnovi pa prevladuje črnogled pogled na svet). Ženske se ba depresijo odzovete drugače,kot moški in tvoj odziv je klasičen – potrtost, izguba socialnih stikov, odvisnost od tablet, verjetno pa tudi telesne težave – sklepam, da čutiš splošno utrujenost, maš slab apetit, motnje spanja, verjetnopa tudi opažaš, da imaš slabši spomin in zbranost. Tvoja samopodoba je slaba, počutiš se neučinkovito, nekoristno in imaš verjetno občutek,da ne izpolnjuješ niti pričakovanj drugih niti pričakovanj do same sebe.
Za depresivne ljudi je značilno, da pričakujejo, da bo njihove težave rešil kdo drug (recimo zdravnik, kamen …). Naj pa povem še to, da je lahko depresija tudi dedna (ni pa nujno) – podedujemo vzorec možganskega delovanja, ki določa presnovo prenašalcev živčnih impulzov, serotonina (hormona sreče) in sorodnih snovi.
Kako se torej depresije lotiti?
Ozdravljena boš, ko boš “izstopila” iz identitete žrtve!!!!!!! To pa je povezano z odpuščanjem. odpustiti “bo treba” vsem, za katere misliš, da so te kakorkoli prizadeli in jih v končni fazi prepoznati kot svoje učitelje. To seveda ne bo šlo, če lajfa ne dojemaš kot duhovnega potovanja, v katerem je cilj, da se čim več naučiš. Srečen lajf nam ne aje motiva za življenje, zato so za osebno rast “potrebne” težave. Svoje probleme lahko torej prepoznaš tudi kot priložnost za rast.
Depresiven človek si spremembe sicer želi, a običajno nima dovolj
moči,da bi jih izpeljal. Ključ te moči leži v močni tretji čakri
(področje pleksusa) – nujno jo moraš okrepiti. Na slabo tretjo čakro
pri tebi kaže tudi diabetes – vedenjski vzorec, ki pripelje do
diabetesa, je usmerjanje pozornosti na stvari, ki jih nimamo.Predlagam, da proces boja proti depri začneš takole:
– Kazalca obeh rok prisloni na obe strani trebuha in se zavej energije na področju,ki su omejujeta prsta. Opazuj jo in umirila se bo. Ko se bo umirila, položi obe roki na pleksus in se nanj osredotoči. Predstavljaj si,da izvajaš vdihe iz pleksusa – vizualiziraj, kako pri vsakem vdihu v pleksusu raste topla rumena krogla, ki je videti kot sonček. “Dovoli”, da naraste do velikosti rokometne žoge. Ko se to zgodi, se zavej njene toplotein moči. Začuti,da si popolnoma varna. Sprosti se in se zavedaj naraščanja moči v pleksusu. Bato v temobčutku nekaj časa preprosto uživaj.
Vajo izbajaj vsaj 3 x dnevno.– Delaj tudi fizične vaje, pri katerih obremenjuješpleksus.Pomožnosti takšne, da se ti področje pleksusa trese od napora (takrat se osvobajajo blokade) – recimo sedeš na tla, se opreš nekoliko nazaj na roke in dvigaš noge od tal.
3. 1. 2010 ob 0:03 #252BAD-BOYParticipantA ce okrepis hrbtenico oz. hrbtne misice s tem tudi kaj naredis za dobro samopodobo in samozavest? Za kakega, ki se ne zna postaviti zase se reče, da nima hrbtenice. Je to le fraza ali je kaj resnice tudi tu? V nekaterih primerih sigurno je. Primer: gre mi na jetra. Jetra so povezana z jezo…
3. 1. 2010 ob 0:52 #259tadej pretnerModeratorBAD-BOY wrote: A ce okrepis hrbtenico oz. hrbtne misice s tem tudi kaj naredis za dobro samopodobo in samozavest? Za kakega, ki se ne zna postaviti zase se reče, da nima hrbtenice. Je to le fraza ali je kaj resnice tudi tu? V nekaterih primerih sigurno je. Primer: gre mi na jetra. Jetra so povezana z jezo…
Ma to je po mojem povezano s tem, da se samozavestni ljudje držijo pokonci, poklapani pa imajo povešena ramena.
6. 1. 2010 ob 8:26 #404JoyČlantadej pretner wrote:
Delaj tudi fizične vaje, pri katerih obremenjuješpleksus.Pomožnosti takšne, da se ti področje pleksusa trese od napora (takrat se osvobajajo blokade) – recimo sedeš na tla, se opreš nekoliko nazaj na roke in dvigaš noge od tal.Potem bi verjetno tudi vaja, da ležiš na tleh, roke so na tleh ob telesu in dviguješ noge navpično navzgor, podobno učinkovala?6. 1. 2010 ob 9:13 #409tadej pretnerModeratorJoy wrote:
Delaj tudi fizične vaje, pri katerih obremenjuješpleksus.Pomožnosti takšne, da se ti področje pleksusa trese od napora (takrat se osvobajajo blokade) – recimo sedeš na tla, se opreš nekoliko nazaj na roke in dvigaš noge od tal.
Potem bi verjetno tudi vaja, da ležiš na tleh, roke so na tleh ob telesu in dviguješ noge navpično navzgor, podobno učinkovala?Odlična. Cilj je, da čim bolj obremeniš trebušne mišice – do tresenja. Se pravi dani, da bi bilo iz ležeče pozicije najboljše tako, da se opreš na dlani, ki jih imaš obrnjene navzdol (roke ob telesu) in držiš noge v zraku cca 30 cm od tal.
7. 1. 2010 ob 15:26 #431tissaParticipantTule bi jaz še dodala nekaj v zvezi s serotoninom, nevrotransmiterjem ki močno vpliva na način našega razmišljanja in čustvovanja. Neravnovesje serotonina ni problem samo pri depresiji, temveč tudi številnih drugih psihičnih problemih oz. motnjah. Vendar pa kolikor jaz vem, se vedno zgodi najprej sprememba v energijskem telesu, šele nato nastopi kemijska sprememba (v tem primeru serotonin). Tako, da če gledamo na problem npr. depresije, zgolj kot na posledico pomanjkanja serotonina je to zelo pomankljivo.
Drugače pa zanimivo, da se 95 % vsega serotonina tvori prav v trebušnih možganih, tako da te
vaje s tresenjem so že ql ."Kdor gleda navzven, sanja. Kdor gleda navznoter, se prebudi." Carl G. Jung
7. 1. 2010 ob 15:37 #432tadej pretnerModeratortissa wrote:
Tule bi jaz še dodala nekaj v zvezi s serotoninom, nevrotransmiterjem ki močno vpliva na način našega razmišljanja in čustvovanja. Neravnovesje serotonina ni problem samo pri depresiji, temveč tudi številnih drugih psihičnih problemih oz. motnjah. Vendar pa kolikor jaz vem, se vedno zgodi najprej sprememba v energijskem telesu, šele nato nastopi kemijska sprememba (v tem primeru serotonin)
Različni kemijsko biološki procesi ne potekajo pri vseh enako, ampak na način poteka precej vpliva dednost. In tudi dednostni vzorec predelave/proizvodnje nevrotransmiterjev, oziroma v tem primeru serotonina, je lahko eden od vzrokov, da v depro potoneš hitreje.
-
AvtorPrispevki
- Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.