Reply To: Etika zdravilcev/naivnost klientov

Forum Duhovnost Forumi Zdravje in alternativna medicina Etika zdravilcev/naivnost klientov Reply To: Etika zdravilcev/naivnost klientov

#16059
Irena
Član

ozelot wrote:

Žal mi je ampak kle si pa napisal en kup neumnosti. Ne vse ampak večino.

Sem se strinjala z Robertom, zato naj ” iz svoje glave kaj dodam ” Wink

ozelot wrote:

Zakaj bi nekdo iskal pomoč ko je zdrav? To je čista neumnost. Preventivno iskanje simptomov izvira iz strahu in tako življenje ni vredno nič. To je stran od duhovnosti.

Pomoč iskat, ko si zdrav, je res čista neumnost – vkolikor se začneš z zdravjem ukvarjat, ko ga izgubiš,
prej pa je to nekaj samoumevnega na frekvencah ( ob vrednotah, prepričanjih ter načinu življenja) materialno usmerjene zahodne kulture – ki jo čisto na koncu koncev poganja in prežema temeljna “vibra” STRAH.
Kaj pa je sploh zdravje? Kakšen mora bit človek, da se ga diagnosticira za zdravega? Kdo se sploh sme proglasiti za popolnoma zdravega? Smo lahko nepopolno zdravi ali si lahko privoščimo biti obolenju navkljub zdravi? Variant na to temo je kar nekaj Wink
“Po definiciji Svetovne zdravstvene organizacije iz leta 1948 je zdravje stanje
popolnega telesnega,
duševnega in socialnega blagostanja, ne le odsotnost
bolezni ali nemoči. ” Če pogledamo definicijo, opazimo, da torej zdravje ne pomeni le zdravega telesa brez invalidnosti, ampak tudi duševno ravnovesje in kar je marsikje še najtežje doseči – socialne okoliščine, ki so primerne za človeško življenje. Torej popolnega zdravja po definiciji (!) trenutno na planetu Zemlja NI MOŽNO DOSEČI Smile. Vemo pa vsaj to, da je Zdravje torej splet vseh komponent – fizične, čustvene, socialne, duhovne ter intelektualne in da so le-te med seboj v soodvisnosti.
In to Celoto človeka naj bi zdravstveni delavci kot CELOTO tudi obravnavali – kako pa je v praksi?
Imamo (še kar…KJE JE ŽE LETO 1948? ) za obravnavo človekovih težav zdravnike za vsak organski sistem posebej ali za sklope bolezni, pa fizioterapevte, delovne terapevte itd (skoraj v neskončnost), nato psihologe, psihoterapevte, psihiatre, pa sociologe in socialne delavce, pa duhovnike , pa še in še drugih strokovnjakov (spet skoraj v neskončnost, pa sploh nisem vključila še strokovnjakov za izobraževanje umaUnhappy).
“Definicija bolezni je ožje usmerjena in razumljiva: bolezen je nenormalno stanje organizma, kjer je moteno delovanje telesnih funkcij in je povezano s posebnimi bolezenskimi težavami in znaki. “
Zdravstveni delavci naj bi pri obravnavi pacientov vključevali vse komponente, ne samo organske, kjer se je obolenje izrazilo. Pa se to “ni prijelo” niti medicine, kaj šele ne-medicinskih ljudi, a ne?
ČLOVEK JE – PA ČE NAM PAŠE ALI NE – ŠE VEDNO TRETIRAN KOT SESTAVLJANKA, KI SICER DELUJE KOT CELOTA, A PRI “POPRAVILU” SE OSREDOTOČAMO LE NA VIDNO DISFUNKCIONALNI DEL.
Če izstopiš iz spirale LOČENOSTI in potrošniško – znanstvene mrzlice, hitro ugotoviš, da ZDRAVJE JE
SAMOUMEVNO ( v srži to prepričanje res neispodbitno drži Wink) – vkolikor dajemo svojemu duhovnemu
delu mesto, ki mu pripada. In žal v tak način življenja (še) nismo ne rojeni , ne vzgojeni, ne izobraženi.

ozelot wrote:

Poleg tega nekateri ljudje ki potrebujejo pomoč jo zaradi poškodbe.

Tukaj se jaz popolnoma strinjam s teboj Smile Brez travmatologov in ostalih zdravnikov, ki izvajajo nujne operacije, bi bilo res nemogoče biti. In vendarle – a si prepričan, da so poškodbe absolutna domena materialnega sveta? Ena popolnoma samostojna in slučajna zadeva?

ozelot wrote:

Za zdravje je pa potrebna najprej zdrava duhovnost.

Posledica strahu in neznanja je tudi ideja o dveh duhovnostih – zdrave in ? nezdrave ?

Friederich Dürrenmatt je napisal: «Der Wissende weiss, dass er glauben muss.»

“Tisti ki zna, ve, da mora verjeti”.
Kaj praviš na to? Še ena čista neumnost?
Irena

Irena2012-08-12 23:46:34

Lepo je če deliš