Reply To: Equilibrium delavnica
Forum Duhovnost › Forumi › Duhovna rast › Equilibrium delavnica › Reply To: Equilibrium delavnica
AVATAR wrote: Tadej sem malo mozgal o tvojih besedah, da je Transurfing površinsko napisan in kot takega, ga ni možno praktično uporabljati. Določeni deli pa so po mojem osebnem mnenju prepisani iz drugih virov. Sicer ima določeno psihološko vrednost…kar pa se tiče doseganja ciljev…lahkotnega bivanja pa zataji…
Ma, ima takšno vrednost, kot lep kupček drugih knjig. Dejansko pa govori o nekaterih stvareh, ki so možne, ne da pa ti v roke ključka, ki odpira vrata do mogočega. Ne bi se spuščal v to, ali poanto Zeland šteka ali ne, prej bi se dotaknil dejstva, da najdeš povsem podoben pristop tudi pri nekaterih starejših avtorjih. Veliko so povedali, nekaterih stvari pa namerno ne ali pa namerno napačno, tako, da si z vsebino ne bi mogel zlahka pomagati prav vsak, ampak le tisti, ki se v zadevo orenk ufurajo in si na nek nančin to zaslužijo. Verjemi, da tegale ne pišem napamet – dejansko prevladujejo dve skupini avtorjev:
– tisti, ki v biti ne štekajo
– tisti, ki štekajo, pa ne povejo, ali pa povejo na tak način, da se moraš malce potruditi, da razumeš; skratka, ne kot “navodila za uporabo”.
AVATAR wrote:
In zdaj k bistvu…Človeški um deluje na osnovi zbiranja informacij, izkušenj, taktiziranja, preračunljivosti, iznajdlivosti…itd…Če človek hoče v življenju kaj dosečt v življenju s svojim umom, gre ponavadi za BOJ…torej bori se proti drugim, za svoj prostor…višje ambicije ima človek, trši je boj…res je da si lahko pridobi materialne dobrine, status, slavo…cena za to pa je boj, kupčkanje, čudni kompromisi…itd
O temle sva že govorila. Gre za pogojene pristope, a tudi v teh so nekateri destruktivni (bogatenje na račun drugih), nekateri pa sami po sebi ne (delovanje tako, da je dobro zate in za druge), a te izčrpujejo že zaradi pristopa (pogojeno delovanje v pogojenem svetu). Bitka za energijo je sila kompleksna in malokdo jo res hkrati šteka in zna živeti.
AVATAR wrote:
Sem mozgal o Eckhartu o tem kaj piše in naredil nekaj testov v mojih sanjah…Prvi test v lucidnih sanjah in nekaj opazovanj-spominov iz mojih spontanih sanj…Imel si prav !…Človek lahko lahkotno deluje le iz PRAZNINE…Šele zdaj mi postaja jasno po mojih opazovanjih in razlagah Eckharta…kaj naj bi to pomenilo delovati iz praznine…v bistvu je to z besedami težko opisati…ker gre za nekaj…kar UM nekako ne dojame, ker se v nobenem primeru ne ujema z njegovimi prepričanji-razlagami realnega sveta….je kot čarovnijaDvomim, da se tudi Zeland tega zaveda…Sicer Equilibriuma ne poznam in tega kako skuša ljudem prikazati, da bi dojeli kako delovati iz praznine…vendar, če uporabim izraz…da je to PRAKTIČNI transurfing, ki te popolje na pravo pot, da spoznaš, kaj to pomeni delovati iz praznine…potem ima ogromno vrednost…Problem pa je, da se morajo ljudje pošteno kruha prijeti-ozavestiti…se nekako iztrgati iz sistemske ujetosti…da bi lahko delovali iz praznine.
Kar veliko avtorjev piše o teh zadevah…vendar ne zadenejo bistva…pišejo zgolj površinsko!
Knjigo Dobra zemlja, na katero ciljaš, imam že več kot eno leto doma, pa je še nisem začel brati, čeprav Tolleja kot avtorja obrajtam (bral sem Sedaj, al neki tazga). Men je ta knjiga naredila nek premik, ampak sama po sebi zame ni bila dovolj. Preprosto pri takšnelih avtorjih nisem našel potrebnega, da bi ene stvari štekal, ampak to ne pomeni, da knjige niso korektne in celovite. Preprosto imamo ljudje različne modele percepcije in moj je pač takšen, da se stvari lotim na širši fronti. Ene stvari v povezavi z ezoteričnimi avtorji so mi kapnile šele takrat, ko sem vedel dovolj o klasični psihologiji, medicinskih dejstvih o funkcioniranju fizičnega telesa in ko sem prebral nekaj knjig o kvantnih pristopih. – Ampak čist mogoče, da je problem v meni in da lahko kdo drug dobi vse potrebno bodisi od Zelanda, bodisi od Tolleja. Jaz preprosto na besedo ne verjamem nobenemu avtorju in tisto, kar preberem vedno primerjam s tistim, kar že vem- In Zeland me recimo ni tako potegnil, da bi ga do konca prebral, saj med tistim, kar sem v njegovih knjigah našel, sploh ni bilo ničesar tako originalnega, da bi mi bilo treba karkoli primerjati s tistim, kar že vem. In pri teh stvareh nikoli ne prideš do stopnje, ki je ne moreš nadgraditi. Lohka si misliš, da stvari štekaš, a vedno kje najdeš kaj, da potem štekaš malce drugače. Nekaj takšnih res koristnih namigov je v knjigi Lynne Taggart: Eksperiment namjere.
Drgač pa – definitivno. Pristop, v katerem lahko narediš največ in hkrati ohranjaš energijo, je tisti, ki izhaja iz praznine. Itak se začnejo stvari takrat, ko začneš tako delovati, same zlakati tako kot je treba.