Reply To: Oziejeve zgode in nezgode
Forum Duhovnost › Forumi › E-pogovori › Oziejeve zgode in nezgode › Reply To: Oziejeve zgode in nezgode
ozelot wrote: Tedy ti si ene sorte lump.
Jbg stari, pišem pač tisto, kar mislim – ti pa tudi. Če ne prideva skupaj pač ne prideva. Če bi se vsi drug z drugim strinjali, bi forumi itak crknili.
ozelot wrote:
Za entitete ki zdravijo pri Johnu praviš da sicer lahko zdravijo vendar rabijo energijo ki jo dobijo od hvale tega Johna. S tem jih po moje opisuješ kot pogojno koristne oziroma je to neke vrste sožitje.
Za Johnov resnični osebni razvoj zihr niso koristne, da pa lahko zdravijo, pa seveda ne oporekam,
ozelot wrote:
Entitetam ki so kanalizirane pa ne daš te priložnosti. Zakaj? Zakaj misliš da nek Bashar nebi mogel povedati nekaj koristnega?
Če pravijo, da celo slepa kura zrno najde, lahko brez dvoma tudi Bashar pove kaj koristnega. Ampak pri temah, kakršnih se je lotil v primeru, ki sem ga komentiral, ti bo kaj bolj pametnega povedal kak psiholog. Meni osebno bi bilo škoda vsake minute, ki bi jo porabil za poslušanje takšnelih tipov, tebi pa se z mano seveda ni treba strinjati.
Omenil sem, da v predmetnem primeru govori o kvazi zrcaljenju, ki deluje pri otrocih, ne pa pri odraslih. No, pa bom zadevo podrobneje pojasnil:
Kot veš, se na zunanje dražljaje odzivamo programirano. Večina programov nastane do 7 leta. Veliko teh programov nastane na osnovi že omenjenega zrcaljenja (odziv drugih na našo reakcijo). Majhen otrok takrat, ko recimo pride do zanj povsem nove izkušnje. še ne ve, kako nanjo reagirati oziroma še nima nevronskega zapisa, ki vpliva na programirano obnašanje za nov primer.
Evo konkretnega primera:
Mama pelje otroka ven in srečata psa. Pes se zdi otroku zanimiv, zato z roko seže proti njem. Ampak pes je recimo slabe volje, ker ga je pustila izvoljenka (npr. sosedova kuzla), zato na otroka zarenči. Otrok se ustraši in začne jokati. Ampak to samo po sebi v njem ne bo naredilo nevronskega zapisa strahu pred kužki. Nevronski zapis, do katerega bo prišlo, je odvisen od reakcije mame (zrcaljenje).
– Če ga bo mama le objela in mu pomagala. da z jokom strah, do katerega je prišlo, ko je pes nanj zarenčal sprocesira, ne bo nastal nevronski zapis strahu pred psi.
– Če pa bo mama njegovo pozornost usmerila na psa, ga opozarjala, da mora paziti, da bi ga lahko ugriznil …, bo otrok strah povezal s psom in nastal bo nevronski vzorec, v katerem bo zapis pes = strah. V bodoče se jih bo seveda bal.
Ampak rekla sva, da ti zapisi v glavnem nastanejo do sedmega leta, naprej pa rolamo ves čas iste štose. Ko bi enkrat kasneje prišlo do srečanja s psom, ne bo kaj dosti pomagalo, če se bo skušal delati, da ni on tisti, ki ga je strah. Reakcija strahu je avtomatična in izhaja iz nevronske povezave. Rešiš se jo lahko le prek soočanja. Če pred strahom bežiš, se ga ne boš nikdar znebil.