Reply To: nenavadnosti
Forum Duhovnost › Forumi › Duhovna rast › nenavadnosti › Reply To: nenavadnosti
ŠAMBALA ali BELOVODJE
Pravljična dežela ali skrita resničnost. ALI STA ŠAMBALA IN BELOVODJE RAZLIČNI DEŽELI?
Zapisi in pričevanja o Šambali so običajno na meji misticizma, ezoterike in s stališča logike nerazumljivi. Ko ljudje beremo pričevanja o nečem, kar ne moremo empirično dokazati in zaznati z našimi čuti, največkrat enostavno podvomimo v obstoj le – tega in to povežemo z izven čutnimi zaznavami, gnosticizmom ali pa kar čarovništvom.
Nenavadno se zdi, da se je z eno najbolj imaginarnih področij človekovega zanimanja – iskanjem obljubljene dežele, Svetega Graala, Šambale ali kakorkoli že to imenujemo – v množici duhovnih iskalcev, pred leti znašel človek, ki je tipičen znanstveni raziskovalec, ki je sam sebe označil kot človeka, ki slabo prenaša družbo ljudi, ki se radi ukvarjajo z onstranskimi mislimi, izven čutnimi zaznavami, čarovništvom in drugimi čudaštvi – Ernst Rifgatovič Muldašev, kirurg, znanstvenik in doktor medicinskih znanosti, torej popolnoma »prizemljen« človek. Kot oftalmolog je s posebno tehniko transplantacije lastnega očesnega tkiva pomagal na tisočem ljudem, ki so bili obsojeni na slepoto. Pomagal jim je spregledati in pri tem »spregledal« sam. Pri diagnosticirijanju očesnih bolezni je razvil metodo, ki mu je omogočila oftalmogeometrično klasifikacijo oči in po primerjalni analogiji prišel do ugotovitev, da t.i. »srednjestatične« oči pripadajo tibetanski rasi. Po matematičnem približku oči drugih ras je določil poti migracije človeštva s Tibeta, ki so se ujemale z zgodovinskimi dejstvi. Ob spoznanju, da so v vseh svetiščih Tibeta in Nepala upodobljene popolnoma enake oči, je Muldašev po principih oftalmogeometrije izdelal zunanjo podobo lastnika teh oči, ki se je izkazala za zelo nenavadno. Ko jo je pokazal lamam in svamijem na Tibetu, so ti presenečeno vzkliknili:«To je on!« Ta risba dr. Muldaševa je postala vodilna nit k hipotetičnemu odkritju najveličastnejše skrivnosti človekove vrste – genofonda človeštva in vodilna nit do Šambale.
Ljudje so od nekdaj verjeli v obstoj »obljubljene dežele«, dežele sreče, miru, blagostanja in popolne harmonije. Legende in verovanja različnih ljudstev se razlikujejo po navedbah, kje ta dežela pravzaprav leži, najpogosteje pa jo pozicionirajo na področju Himalaje. V obstoj skrivnostne dežele je brezpogojno veroval izvrsten poznavalec Vzhoda Nikolaj Konstantinovič Rerih (1874-1947). O njej je zbral vrsto starodavnih bajk in legend. V svojih zapisih »Altaj – Himalaja« in »Srce Azije« je prvič izpostavil vprašanje Belovodja v sibirskem Altaju in odprl pot ugibanjem, kje je resnična Šambala. Je to sibirsko Belovodje v Altajskem pogorju oziroma področju Severne Himalaje in je torej Šambala, ki jo še danes iščejo na Tibetu le »filiala« prave Šambale?
Nadaljevnje na linku:
http://www.prebujenjezavesti.si/index.php/clanki/92-sambala-ali-belovodje
strelka2014-10-08 08:36:01