Reply To: Delo z nihalom
Forum Duhovnost › Forumi › Radiestezija › Delo z nihalom › Reply To: Delo z nihalom
janko wrote: V resnici sem prvi, ki najbolj verjamem mnogim nepreverljivim stvarem, ampak kar pa je že znanega, raziskanega in kar nekateri glasno govorijo-te in zagovarjajo-te, pa sem tudi prvi, ki v vse to dvomim, ali res bolje rečeno, vse to jemljem samo kot trenutno resnico ali trenutna dejstva.
zavest se spreminja in z njo vred vse in to na vseh nivojih. po teoriji singularnosti se bo vse spreminjalo še hitreje in vedno hitreje. in prav zaradi tega bo tudi vedno več dvomljivcev.
upam vsaj, no
Janko, sprejemam tvoje argumente in se strinjam z ugotovitvijo, da nima smisla prepričevati drug drugega, kar je tudi skladno s sliko, ki jo imaš v podpisu, rad pa bi te samo opozoril na nekaj, kar se ti bo morda zdelo pomenljivo: Dvom je pravzaprav NAVADA. Še posebej v zadnjem času je zelo običajno dvomiti v vse in vsakogar. Dvom v osnovi izhaja iz nesposobnosti razlikovanja med tem, ali so misli, ki prihajajo, del spontanega notranjega Vedenja, ali pa so posledica reaktivnih čustev. Tako kot poznamo koristna in nekoristna čustva, poznamo tudi koristne in nekoristne misli. In dvom sestavljajo misli, ki jih generira nekakšen OBČUTEK STRAHU pred tem, da bi naredili napako. Ti občutki so prisotni v nas, ker smo v preteklosti že delali napake, in zato imamo osnovo, da vzpodbujamo “zgodbo”, da bomo morda ponovno naredili napako. Napaka je v tem primeru lahko tudi slepo zaupanje, ki je vodilo v RAZOČARANJE. Razlog, da je prišlo do tega je bilo premalo informacij, ki so jih zbrali ter morda čredni nagon, po katerem ljudje delujemo tudi zaradi vplivov kolektivne zavesti, pa tudi pogojni odzivi, zaradi katerih se kdo odloča o stvareh.
Še nekaj lahko človeka ovira pri zaupanju v notranje Vedenje: to je, da je slednje običajno zelo ENOSTAVNO in PREPROSTO. To pa je ena novodobnih ovir, kajti zdi se, da so danes privlačnejše stvari (spoznanja, vedenje itd.), ki vsaj navzven delujejo zelo zakomplicirano. Ljudi privlači dejstvo, da so nekatere zadeve zelo kompleksne. No, to je zato, ker se želijo problemov lotevati intelektualno, pri čemer pa se lotevajo teme kot takšne, ne pa tudi njene VSEBINE v smislu UPORABNE VREDNOSTI. Poglej, če dam primer, ki bo kmalu času primeren: kidanje snega z dvorišča. Ko kidaš sneg, te lopata kot takšna verjetno niti malo ne zanima. Bi ti bilo všeč, če bi imel v rokah neko visoko tehnološko, zakomplicirano lopato, ki bi jo moral ob vsakem zajemu snega, ko ga odvržeš na kup npr. najprej preklopiti na pol, nato pritisniti na nek stranski vzvod, ki bi jo spet postavilo v nek prvotni položaj, primeren za naslednji zajem snega? Bi užival ob takšnem kidanju snega, ko bi se bolj kot s snegom, ukvarjal z lopato? Koliko snega bi v tem primeru v resnici uspel skidati? Predvidevam, da zelo malo. Vidiš, notranje Vedenje je SREDSTVO za dosego CILJA, to je vedenja nečesa, kar nam koristi pri ODLOČITVAH, ki jih sprejemamo v življenju. Saj cilj vendar ni seciranje misli in uvidov kot takšnih, pač pa se pravilno odločati o stvareh, kajne?
Normal
0
21
false
false
false
SL
X-NONE
X-NONE
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Navadna tabela”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:”Times New Roman”;
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}
Kako se torej lotiti svojih dvomov? Tako, da prenehaš gojiti NEREALNA PRIČAKOVANJA. Ker je dvom v bistvu posledica STRAHU pred tem, da se stvari ne bi zgodile na način, kot ti želiš, da bi se zgodile, je zelo pomembno, da nimaš nerealnih pričakovanj, ki so posledica zgodb, ki jih napletaš v svoji glavi. Ustvarjanje nerealnih pričakovanj je popolna izguba življenjske energije. Zakaj torej to počnemo? Ker živimo v svojih zgodbah, ki si jih izmišljamo v glavi o tem, kako naj bi se stvari zgodile ali kako naj se ne bi zgodile, in ko se naša pričakovanja ne uresničijo, porabimo ogromno lastne energije za soočanje z reaktivnimi čustvi, ki vzniknejo ob neizpolnjenih pričakovanjih.
Pri tem igra ključno vlogo še en pogojni odziv, ki se mu reče UPIRANJE SPREMEMBAM. Upiranje spremembam zato, ker želimo, da se stvari zgodijo tako, kot MI hočemo, da se zgodijo. Želimo imeti OBČUTEK VARNOSTI in gotovosti. Kadar se ne upiramo spremembam, smo preprosto PRISOTNI v tem, KAR JE V DANEM TRENUTKU. In kar je, je večna NEGOTOVOST. Samo ena stvar je gotova, in to je, da je vse negotovo To je konstanta: vse je vedno negotovo. Če smo PRISOTNI V SEDANJEM TRENUTKU in se zavedamo, da je vse okoli nas negotovo, plavamo s tokom stvari, ki jih s seboj prinaša sedanji trenutek, v katerem smo, kadar pa se upiramo tej negotovosti in želimo stvari zmanipulirati in vplivati na njih tako, da se zgodijo po naše, plavamo proti toku, kar nam jemlje ogromno življenjske energije in ustvarja neuporabna čustva, kot so strah, negotovost itd. Pravzaprav je ironično: kadar si želimo v svojem življenju zagotoviti občutek gotovosti, neke sigurnosti, se začnemo zelo hitro soočati z občutkom negotovosti, nesigurnosti. Takrat začnemo DVOMITI o stvareh in se UPIRATI SPREMEMBAM, ki so edina stalnica v našem življenju. Vse okoli nas se vedno spreminja, zato je bolje, da se adaptiramo na to dejstvo ter se mu ne poskušamo upirati. Dvome ustvarjamo zato, ker želimo nadzorovati stvari, ki sem nam dogajajo. Za izraz »control freak« si že verjetno slišal. Ne veš pa morda, da so ti t.i. »control freaki« eni veliki čustveni reveži. Ves čas so pod stresom in napetostjo, ko nadzorujejo stvari in izkušnje v svojem življenju, da se ja ne bi kako odvile po svoje. Z ustvarjanjem dvomov želijo zmanjšati občutek negotovosti in si zagotoviti določeno stopnjo VARNOSTI. Okolico in svoje življenje nadzorujejo zato, da bi se počutili varne. Strah jih je, da bi se zgodilo nekaj, kar ne bi mogli obvladati, zato si izmišljajo v svoji glavi “zgodbe” o tem, kako želijo, da bi se življenje odvilo, ker jim to daje občutek, da nekako nadzorujejo svoje življenje, da imajo torej nadzor nad stvarmi. Vendar pa je to napačen občutek, da imajo stvari pod nadzorom, saj stvari v resnici ne moremo nadzorovati, vsaj v tem smislu ne. To je iluzija.
Želiš si še več dvomljivcev… Med tem, ko je treba razlikovati med SLEPO VERO, PRAZNOVERJEM, nepremišljenim zaupanjem na osnovi premalo zbranih informacij itd. pa velja, da dvomi v človeku ustvarjajo en kup napetosti, ker izhajajo iz potrebe po NADZOROVANJU stvari v svojem življenju. V bistvu nas oddaljujejo od občutka celosti in enosti. Dvom oz. NEZAUPANJE nas čustveno siromaši, saj se z nezaupanjem ODDALJUJEŠ od celote in izoliraš. Z navideznim nadzorovanjem stvari v svojem življenju prav tako daješ prosto pot pogojnim odzivom, da upravljajo s tabo in ostajaš v pogojeni realnosti. Takšna je narava kategoričnega nezaupanja v vse in karkoli je drugačnega in nam nepoznanega.
ROBERT ZUPANČIČ
Normal
0
21
false
false
false
SL
X-NONE
X-NONE
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Navadna tabela”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:”Times New Roman”;
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}
Robert Zupančič2014-01-11 18:56:12